AURA NEDİR

METATİZİK UZMANI HAKAN KENAN Aura (atmosfer) kavramı, tüm varlıklar için ortak olarak kullanılan bir kavramdır. İnsanda vücudu sarmalanmış halde kendine özgür rengi olan bir elektromanyetik alan bulunmaktadır, bu elektromanyetik alana aura adı verilmektedir. Aura alanı vücudumuzdan 20-25 cm dışa doğru uzanmaktadır.

Bu alan, aynı zamanda bir kalkan görevi üstlenmektedir. Güçlü veya güçsüz olması, bir çok durumu etkileyen faktörü oluşturur.

Örnek olarak; "Aurası güçlü olan kişiler daha zor hasta olurlar ve negatif durumlar söz konusu olduğunda etkilenmezler. Aurası zayıf olan kişilerde ise bu durum tam da tersini yansıtmaktadır."

 

Vücudumuzu sarmalayan Aura iki çeşitlidir; Spiritüel (Ruhsal) ve Eterik (Enerjik).

METATİZİK UZMANI HAKAN KENAN Eterik aura, insanlar tarafından görülebilme özelliğine sahiptir. Aura gördüm, rengi budur dediğimiz şey Eterik bedenin yansımasıdır aslında. Dünya üzerinde yer alan canlı veya cansız her nesnenin aurası bulunmaktadır ve bazı insanlar tarafından da görülmektedir.

Daha önceki makalelerde bahsettiğimiz üzere vücudumuzun içerisinde çeşitli güç merkezleri yer almaktadır. Bu güç merkezlerine, çarka adı verilmektedir. Vücudu sarmalayan aurayla çakralar birlikte senkron bir şekilde çalışmaktadır. Aura, beyaz ışığı emme özelliğine sahiptir ve emilen beyaz ışık, çakralara iletilir.

METATİZİK UZMANI HAKAN KENAN İnsan auralarının renkleri ruh halimize, psikolojik durumumuza ve bulunduğumuz ortamlara göre değişkenlik gösteren şekildedir. Bir çoğumuzun rengi gün içinde renkten renge girerek dengeyi sağlamaktadır. Gerçek anlamdaki içsel/ruhsal durumumuzu bu renkler vasıtası ile tespit edebilmemiz mümkündür. Normalde doğuştan aura rengi yeşil olan bir kişi cenaze evine gittiğinde o renkli kişiliği bir kenara atıp gri renginde durum sergilemektedir ve daha sakin bir ruh haline bürünmektedir. Bu tür yansımaları sürekli yapmaktayız.

Dünyada akla gelen her şey, titreşim halindedir. Durum böyleyken, insan auroası ise evrendeki titreşimleri algılayabilir şekilde var edilmiştir. Aynı zamanda auralar, çevremizde bulunan diğer kişilerin auralarıyla da (yan yana olduğumuzda) etkileşim içerisinegirmektedir

Kişilerin auraları arasındaki etkileşim uzun sürerse, her geçen zamanda enerji alışverişi de paralel olarak artış göstermektedir. Bu etkileşimden atalarımızın bizlere bıraktığı bu söz "Üzüm üzüme baka baka kararır". Ruh halimiz, fiziksel özelliklerimiz, konuşmamız, gülmemiz, düşünce yapımız sürekli bu alışverişler vasıtası ile benzerlik gösterir duruma gelebilir.

Auraların bir diğer özelliği de, katmanları olmasıdır. Etetik bölgede, evrenden ve çevremizde bulunan canlılardan yaşam enerjileri gelir (çi, ki, prana) ve bu enerjiler çakralarımıza aktarılıp vücudumuz için kullanılır. Psikolojik alandan bakıldığında ise spiritüel dünya ile birtakım bağlantı akışı gerçekleşmektedir.

Auramı Nasıl Görebilirim?

METATİZİK UZMANI HAKAN KENAN  Aaura'yı görmek için yapılan pratik loş bir odada rahat bir yere oturarak gerçekleştirilebilir. Bunun için yapılması gereken adımlar aşağıdaki gibidir.

- Ellerinizi 30 saniye boyunca hızla birbirine sürtün.

- Sürtme işleminin ardından avuçlar birbirine bakacak ve aralarında biraz mesafe olacak şekilde tutun, ileri ve geri hareket ettirin. Bu esnada, aralarındaki mesafenin değişmemesine özen gösterin.

- Sonrasında, avuç içlerine baksın.

- Avuç içlerinde dumana benzer bir şey belerecektir, bu arua'dır.

- Eğer bu işlem her gün tekrarlarsanız, aura rengarenk olarak görünmeye başlayacaktır.

Resim
www.hakankenanmetafizikalem.com © TÜM HAKLARI SAKLIDIR
X